اهمیت خشک کردن دست ها

چرا باید پس از شستشو دستها را  خشک کنیم

در حالیکه شستن دست‌ها و پس از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی یک عمل روتین و بدیهی است جالب است بدانید که تعداد زیادی از مردم این کار را نمی‌کنند طی بررسی انجام شده درصد نسبتاً بالایی از مردان و درصد کمتر از زنان در جامعه آماری مورد بررسی پس از استفاده از سرویس بهداشتی دستهایشان را نمی شویند همه ما می‌دانیم که شستن دست ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی علاوه بر اینکه یک تمرین خوب برای حفظ و بهبود بهداشت عمومی در جامعه است همچنین برای حفظ سلامت و شادابی خود فرد نیز مفید است.

اهمیت خشک کردن دستها

رعایت بهداشت در صنعت

علاوه بر حفظ بهداشت شخصی، کارخانه های نوشابه سازی، کارخانه های تولید کننده مواد غذایی و همچنین بیمارستان ها مستلزم رعایت نکات بهداشتی به صورت ویژه‌ای هستند هرگونه اهمال در رعایت نکات بهداشتی بسیار مهم است چرا که ممکن است منجر به تعطیلی مشاغل جریمه‌های سنگین و مجازات هایی از سوی ارگان‌های نظارتی شود.

خشک کردن دست ها

در واقع شستشوی منظم دستها با آب و صابون تا ۵۰ درصد باعث کاهش ابتلا به انواع بیماری های اسهالی می شود حال از شستشوی دست‌ها بگذریم و به مبحث خشک کردن دست ها پس از شستشو بپردازیم اگرچه همیشه از خشک کردن دست ها پس از شستشو به عنوان یکی از توصیه‌های بهداشتی یاد می‌شود با این حال هنوز خیلی از افراد از اهمیت آن بی خبرند.

 شرکت تکلان پاک طی سال ها عرضه محصولات با کیفیت، توانسته نامی درخشان در این زمینه به همراه داشته باشد . جهت تهیه محصولات و مخازن مورد نیاز می توانید با شماره های 02177354269 تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام شرکت تکلان پاک دیدن فرمائید.

اهمیت خشک کردن دست ها   

خشک کردن دست ها پس از شستشو ، بیشتر به این خاطر مهم است که دست های خیس هزار برابر بیشتر از دست های خشک باکتری‌ها را گسترش می‌دهند بنابراین حتماً قبل از خروج از سرویس بهداشتی  دست‌هایتان را خشک کنید دلایل دیگر که چرا باید دست ها را شسته و سپس خشک کرد به شرح زیر است:

۱- رعایت اصولی بهداشت دست ها عفونت‌های تنفسی را تا ۱۶ درصد کاهش می دهد.

۲- ویروس آنفولانزا تا ۴۸ ساعت روی دست ها و سطوح دیگر باقی می ماند.

۳- در هر سانتی متر مربع از هر دست شما حدود ۱۰۰۰ باکتری وجود دارد هر یک از دست ها به تنهایی شامل ۲۰۰ میلیون باکتری در هر اینچ مربع هستند.

۴- باکتری هایی مثل اشرشیا کلی هر ۲۰ دقیقه تکثیر شده و سه ساعت روی دست هایتان زنده می مانند.

۵- با خشک کردن دستها به خشکی و تمیز نگه داشتن کف دستشویی خود کمک کنید که این امر موجب فراهم شدن یک محیط ایمن و پاکیزه برای همه افراد خواهد شد.

به یاد داشته باشید که خشک کردن دست ها به همان اندازه شستن آنها مهم است این کار تنها چند ثانیه زمان می برد اما موجب جلوگیری از آلودگی دست های شما و حفظ سلامت شما خواهد شد به علاوه خشک کردن دستها می تواند در صورت فراهم بودن امکانات کافی و مناسب مانند مخازن حوله کاغذی آسان تر و دلپذیرتر نیز بشود. پس بیایید با اهمیت دادن به خشک کردن دست ها پس از شستشو به  جلوگیری از گسترش میکروب‌ها و باکتری‌ها کمک کنیم.

Call Now Button