نکات بهداشتی دستمال کاغذی

دستمال کاغذی یکی از مواردی است که مصرف زیاد و روزانه داشته و همه افراد در هر موقعیتی از آن برای رعایت بهداشت استفاده می کنند. امروزه با توجه به میزان مصارف دستمال کاغذی در بازار با تنوع رنگ و طرح و کیفیت های مختلف انتخاب را برای مصرف کنندگان دشوار کرده است به طوری که در سفارش دستمال کاغذی کاربرد بهداشتی آن که مهم ترین کاربرد آن می باشد در نظر گرفته نمی شود. این مساله به ویژه درباره استفاده از دستمال کاغذی در ناحیه های حساس بدن مانند دستگاه تناسلی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. در صورت استفاده از دستمال کاغذی غیر بهداشتی امکان ابتلا به بیماری ها وجود داشته و خطرناک می باشد. ما در این مطلب به بررسی ویژگی های بهداشتی یک دستمال کاغذی مرغوب می پردازیم.

ویژگی دستمال کاغذی بهداشتی

  1. عدم ایجاد حساسیت پوستی به علت استفاده از دستمال کاغذی
  2. فاقد مواد شیمیایی مضر باشد برای تشخیص این مرد باید دستمال را خیس کرد اگر فورا در تماس با آب خیس شده پودر شود یعنی از مواد شیمیایی مضری برای تولید آن استفاده شده است.
  3. داشتن رنگ های مجاز برای خرید دستمال کاغذی بهداشتی بهتر است دستمالی را انتخاب کنید که حاوی هیچ عطری نبوده و ساده و سفید باشد. این امر بخصوص در دستمال توالت که برای تمیز کردن ناحیه تناسلی کاربرد دارد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
  4. استفاده از دستمال کاغذی مرطوب مخصوص کودکان برای نوزادان

عوارض استفاده از دستمال کاغذی فله ای

در بازار دستمال هایی به صورت فله ای در بسته بندی های بزرگ با قیمت پایین عرضه می شود. این دستمال ها برای فروش بیشتر و سود بیشتر استانداردهای بهداشتی را رعایت نکرده و گاهی دستمال های استفاده شده را برای این کار بازیافت می کنند. افراد باید توجه داشته باشند که فریب این سودجویان را نخورند و برای بهداشت فردی خود و خانواده شان ارزش قائل بوده و هزینه کافی برای این کار اختصاص دهند. در صورت استفاده از این دستمال ها خطرات و عوارضی فرد را تهدید می کند از جمله :

  1. ایجاد حساسیت و آلرژی
  2. ایجاد بیماری های پوستی و خشک شدن پوست
  3. ایجاد بیماری و عفونت در ناحیه تناسلی مخصوصا در خانم ها که باعث ایجاد التهاب و خارش و تورم در ناحیه مورد استفاده می شود.

برای از بین بردن حساسیت ناشی از استفاده از دستمال کاغذی در ناحیه تناسلی استفاده از دستمال کاغذی که حساسیت کمتری ایجاد کرده یا از دستمال های حوله ای  و یکبار مصرف برای این منظور مناسب می باشد.

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

 

 

Call Now Button