نکات بهداشتی برای دانش آموزان

رعایت بهداشت دانش آموزان مخصوصا دبستانی ها برای سلامت آنها مهم می باشد . از آنجائیکه دانش آموزان در محیطی خارج از منزل هستن که امکان وجود انواع باکتری و میکروب در مدرسه وجود دارد باید بهداشت فردی را رعایت کنند . این امر نیازمند آموزش به والدین  می باشد تا آنها به فرزندان خود نکات لازم را بیاموزند.

توصیه هایی به والدین برای بهداشت دانش آموزان

 • مهم ترین توصیه به والدین آموزش صحیح شستشوی دستها به فرزندان خود می باشد . این کار را بعد از ورزش و دستشویی رفتن یا پیش از خوردن خوراکی انجام دهند. شستن دستها از ورود هر نوع باکتری و میکروب به بدن جلوگیری می کند.
 • والدین باید به فرزند خود آموزش دهند که دستمال کاغذی همراه خود داشته باشند . این مسئله بخصوص در زمان سرماخوردگی از انتقال ویروس به سایر دانش آموزان جلوگیری می کند. کودک بهتر است هنگام سرفه و عطسه کردن جلوی دهان و بینی خود را بگیرد تا ویروس در فضا منتشر نشود.
 • والدین باید حواسشان باشد تا کودکشان در زمان مشخص و به موقع واکسن ها را بزند . برخی واکسن های مانند واکسن سه گانه و سرخک باید در زمان مشخص شده تزریق شود درغیر اینصورت تاثیرگذار نباشد و ممکن است کودک در برابر بیماری مصون نباشد و به آن مبتلا شود.
 • برخی از کودکان دائما در حال بازی هستند و دستهای آلوده ای دارند و این امکان همیشه مهیا نیست تا دستهای خود را با آب و صابون بشورند.بهتر از والدین از مواد ضد عفونی کننده ( در داروخانه ها موجود می باشد ) برای تمیز کردن دستهای کودک استفاده کنند.
 • به تغذیه کودک اهمیت بدهید . سعی کنید غذاهای خانگی و سالم و تنفلاتی مانند اجیل برای کودک تهیه کنید تا او به سمت خوراکی های پرکالری و ساندویجی که در بوفه مدرسه عرضه می شود نرود . زیرا این غذاهای ناسالم نه تنها باعث چاقی کودک می شود بلکه منجر به بی تحرکی یا کم تحرکی او می شود.
 • فعالیت بدنی و ورزشی برای تقویت روح و جسم کودک ضروری می باشد در صورتی که دانش آموز نمی تواند در مدرسه فعالیت ورزشی یا بازی داشته باشد او را به فضایی ببرید تا بازی کند .
 • در صورتی که در فرزندتان علائمی مانند تب ، سرفه مشاهده کردید در منزل نگه داشته تا استراحت کند که نه تنها باعث بهبودی کودک می شود بلکه از انتقال بیماری به سایر دانش آموزان جلوگیری می کند.

 شرکت تکلان پاک طی سال ها عرضه محصولات با کیفیت، توانسته نامی درخشان در این زمینه به همراه داشته باشد . جهت تهیه محصولات و مخازن مورد نیاز می توانید با شماره های 02177354269 تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام شرکت تکلان پاک دیدن فرمائید.

انتقال آموزش لازم به کودکان باعث می شود رعایت بهداشت در ذهن آن ها به صورت دائمی قرار گیرد و استفاده درست از ابزار های بهداشتی مانند دستمال کاغذی ، حوله و … را یاد بگیرند .

برای کسب اطلاع از مخزن دستمال کاغذی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

 • تهران – خیابان دماوند – خیابان اتحاد
  جنب بانک تجارت – پلاک 19 – زنگ سوم
 • تلفن : 77354269 021
  ایمیل:     info@taklanpak.com

Call Now Button