نحوه صحیح استفاده از دستمال توالت

رعایت بهداشت فردی از بروز بیماری ها پیشگیری می کند. بسیاری از افراد روش صحیح بهداشت فردی را نمی دانند و در برخی موارد این موضوع زمینه ای برای ورود باکتری و میکروب به بدن فرد را فراهم می کند. یکی از موارد رعایت بهداشت فردی استفاده از دستمال توالت می باشد. عدم استفاده درست از دستمال توالت باعث بروز بیماری های دستگاه تناسلی مخصوصا در زنان می شود. عفونت های قارچی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی در زنان می باشد که در برخی موارد از حساسیت بیش از حد فرد به بهداشت ناحیه تناسلی ناشی می شود. عواملی در ایجاد این عفونت نقش دارند از جمله استفاده زیاد از مواد شوینده مانند صابون، مایع ، ژلهای خوشبو کننده ، دستمال های طرح دار و معطر می باشد.

مخزن دستمال حوله ای سری H1

راههای صحیح استفاده از دستمال توالت

برای رعایت بهداشت ناحیه تناسلی هر روز لباس زیر خود را عوض کرده و به صورت صحیح از دستمال توالت استفاده کنید . برای خشک کردن ناحیه تناسلی بعد از اجابت مزاج دستمال را روی ناحیه ای مورد نظر گذاشته و از حرکت دادن دستمال به جلو یا عقب بپرهیزید . زیرا با این کار زمینه برای انتقال عفونت و باکتری را فراهم می کند.

خطر دستمال توالت نامرغوب

توجه به کیفیت دستمال توالت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. زیرا در ترکیبات دستمال کاغذی های نامرغوب مواد آلرژی زا وجود دارد که در صورتی که این دستمال ها از نوع معطر باشد این مواد آلرژی زا بیشتر می باشد . در نتیجه افرادی که پوستی حساس به مواد آلرژی زا دارند با استفاده از دستمال کاغذی برای خشک کردن ناحیه تناسلی حساسیت آلرژی آنها بیشتر می شود. یکی دیگر از بیماری هایی که استفاده از دستمال توالت نامرغوب تاثیری در تشدید آن دارد ، پاپیلوماتوز می باشد . از علائم این بیماری می توان به وجود دانه های ریزی که به رنگ پوست درقسمت لبه های واژن می باشد اشاره کرد. این بیماری قابل انتقال نیست و باید برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کرد. استفاده از دستمال کاغذی نامرغوب این بیماری را حادتر می کند.  در این موارد نباید به هیچ عنوان از دستمال کاغذی استفاده کرد و ناحیه تناسلی را با محلول آب و سرکه شستشو داد  و با سشوار آن ناحیه را خشک کرد تا علائم آن کاهش یابد.

با تشکر مدیریت سایت شرکت تولید دستمال کاغذی تکلان پاک

 

Call Now Button