خشک کردن دست ها با خشک کن برقی ممنوع!

۷۵ درصد از مردم دستمال های حوله ای را به خشک کن های برقی ترجیح می دهند!

شاید شما نیز جزو آن دسته از افراد باشید که به محض ورود به اماکن عمومی یا رستوران ها به سراغ شستن دست های خود می روید. معمولا برای صرف غذا برای ربودن آلودگی های دست که از محیط اطراف و دست زدن به وسایل عمومی جذب می شود، اقدام به شستن دست ها می کنید تا دست ها برای میل کردن غذا تمیز باشد. اما تا به حال به این نکته دقت کرده اید که دست های خود را با چه چیزی خشک می کنید؟ از دستمال های حوله ای استفاده می کنید یا خشک کن های برقی؟ آیا می دانید با خشک کن های برقی میکروب بیشتری جذب می کنید؟ در ادامه به توضیح بیشتر این موارد می پردازیم، با ما همراه باشید.

خشک کن برقی ممنوع

خشک کن برقی

همه ما با پیشرفت تکنولوژی با خود می گوییم چقدر خوب که این روش ابداع شده تا زندگی را برای ما آسوده تر سازد. اما گاهی این تکنولوژی نه تنها سودمند نبوده بلکه باعث زیان فرد می شود. خشک کن های برقی نیز چنین ویژگی را دارد . شاید استفاده از آن برایتان راحت تر باشد و در اماکن عمومی هزینه کمتری را به مراکز تحمیل کند اما آنطور که باید اثربخش نیست.

خشک کن های برقی با به حرکت درآوردن هوای آلوده ، میکروب ها را به دست های مرطوب جذب می کنند. عموما بیشتر افراد قبل از خشک شدن کامل دست هایشان را از زیر خشک کن برمیدارند و اجازه خشک شدن کامل نمی دهند. این موضوع خود موضوع آلوده شدن زودتر دست ها می شود .

 شرکت تکلان پاک طی سال ها عرضه محصولات با کیفیت، توانسته نامی درخشان در این زمینه به همراه داشته باشد . جهت تهیه محصولات و مخازن مورد نیاز می توانید با شماره های 02177354269 تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام شرکت تکلان پاک دیدن فرمائید.

چرا دستمال حوله ای؟

طی بررسی و پرسش از بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در مورد اینکه کدام یک بهترین روش برای خشک کردن دستها و صورت در اماکن عمومی می باشد در حین نگارش این مطلب ۷۵ درصد از آرا دستمال های حوله ای را ترجیح می دهند .

مطالعه مختصری در این نظرات مشخص کرد هر شخص دلیل خود را برای ترجیح دستمال های حوله ای دارد اما همه نظرات به یک نکته اشاره داشتند (ترجیح استفاده از دستمال بجای خشک کن ) از نقطه نظر بهداشتی دستمال های حوله ای، برتری واضحی نسبت به خشک کن های برقی دارند و دلیل آن نیز پاک کردن و حذف حداکثری باکترها طی فرآیند خشک کردن با دستمال است . زیرا در این روش به واسطه اصطکاک ناشی از خشک کردن دست ها با دستمال، بیش از ۹۹ درصد باکتری های موجود از بین می روند ، همچنین به دلیل استفاده آسان و سریع، ترافیک ناشی از استفاده خشک کن های برقی در این سیستم وجود نخواهد داشت

بهداشت در خشک کن برقی!

سازمان بهداشت نیز استفاده از دستمال را پیشنهاد می دهد و در اماکن درمانی استفاده از خشک کن برقی را ممنوع کرده است. میزان پاک کردن رطوبت از روی دست ها با دستمال های حوله ای تا 90 درصد تخمین زده می شود در صورتی که در با دستگاه های خشک کن بعد از 40 ثانیه به 50 درصد می رسد .

Call Now Button