تاریخچه دستمال کاغذی

در گذشته دستمال پارچه ای دارای کاربردهای زیادی از جمله پاک کردن بدن و صورت ، تمیز کردن اشیا و .. بود. این کار علاوه بر اینکه کمک به بهداشت فردی نمی کرد بلکه فضایی را برای ورود انواع میکروب و باکتری به بدن فراهم می کرد. به همین جهت شیوع بیماری در گذشته به سرعت و فراوان بود.

در حدود 80 سال پیش اولین دستمال کاغذی تولید می شود. نام های دستمال کاغذی با برند کلینکس و تمپو در کشورهای آلمان و آمریکا از جمله مواردی است که در آن زمان می توان اشاره کرد . میزان تولید دستمال کاغذی تمپو بیش از 10 میلیارد در سال بود که توسط حداقل 500 نفر نیروی انسانی تولید می شد. در آن زمان دستمال کاغذی کلینکس دارای طرفداران بیشماری شد به طوری که همجنان بعد از گذشت سالیان نام آن بر زبان ها جاری است و برخی از مردم به جای کلمه دستمال کاغذی از نام کلینکس استفاده می کنند.

مواد اولیه سلولزی

نقش دستمال در موقعیت اجتماعی

در گذشته قبل از تولید دستمال کاغذی مردم از دستمال های پارچه ای استفاده می کردند . دستمال های هر فرد نشانگر طبقه اجتماعی افراد بود . جنس ، نوع و طراحی دستمال بیانگر ثروت و موقعیت اجتماعی فرد بود. با آمدن دستمال کاغذی یکبار مصرف این معیار به تدریج منسوخ شد.

اهمیت دستمال کاغذی در گذر زمان

اولین دستمال کاغذی دربرند کلینکس در سال 1924 با نام پاک کننده مواد آرایشی تولید شد که نسبت به دستمال های پارچه ای ارزانتر و مقرون به صرفه بود .امروزه به دلیل فراوانی و استفاده روزانه از دستمال کاغذی نقش مهم آن در زندگی و بهداشت فردی در نظر گرفته نمی شود. دستمال کاغذی در طی زمان و با توجه به نیاز مردم و انواع مصارف آن تولید شده است . انواع دستمال کاغذی به تدریج در انواع اماکن اداری ، رستوران ها ، مراکز آموزشی و خانه ها وارد شد . بعدها توجه به بسته بندی دستمال کاغذی که به صورت جیبی، رولی، جعبه ای …. در اختیار مردم قرار گرفت. همچنین با توجه به مصارف افراد به انواع دستمال حوله ای ، مرطوب، رولی تولید شد و به بازار عرضه گردید.

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

  • تهران – خیابان دماوند – خیابان اتحاد
    جنب بانک تجارت – پلاک 19 – زنگ سوم
  • تلفن : 77354269 021
    ایمیل:     info@taklanpak.com

 

 

 

Call Now Button