بهداشت فردی با دستمال کاغذی

بهداشت فردی چیست؟

مجموعه فعالیت ها و عملکردهایی که فرد برای حفظ سلامت بدن انجام می دهد را بهداشت فردی می گویند. نگهداری از اعضای بدن از جمله پوست و موف دهان و دندان با استفاده از رژیم غذایی مناسب، خواب خوب و استراحت کافی، انجام فعالیت های ورزشی می باشد.

بهداشت فردی و دستمال کاغذی

بهداشت فردی و دستمال کاغذی

مزایای رعایت بهداشت فردی

  1. افزایش طول عمر افراد با رعایت اصول درست بهداشت های فردی که به آن رفتار بهداشتی می گویند. به طور میانگین با بررسی های انجام شده افرادی که رفتار بهداشتی دارند 11 سال بیشتر از افرادی که فاقد اصول بهداشتی می باشند عمر می کنند.
  2. رعایت بهداشت فردی نیازمند داشتن دانش و اطلاعات کافی در این زمینه می باشد. امروزه با پیشرفت علم و فناوری امکان شناخت این اصول برای افراد فراهم شده است. افرادی که اصول بهداشتی را رعایت می کنند، از عواملی که باعث بیماری می شود به دور می باشند. این بیماری ها شامل بیماری های انگلی، گوارشی می باشد. همچنین رعایت بهداشت فردی روابط اجتماعی افراد با ما را تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که رفتار درست بهداشتی دارند، دارای ظاهری مرتب و آراسته می باشند که باعث می شود قاوت مردم بر روی ظاهر ما درست باشد. این رفتارها شامل نحوه درست ایستادن ، درست لباس پوشیدن و به درستی راه رفتن می باشد. همچنین رفتارهای بهداشتی ظاهری زیبا به افراد می دهد.
  3. معیار داشتن سلامتی به تصور بیشتر مردم عدم مشاهده علائم بیماری می باشد. در واقع بیمار نبودن فرد، سلامت وی را تایید نمی کند. در حالیکه در صورت عدم رعایت بهداشت فردی، زمینه برای ورود باکتری و ویروس به بدن فراهم می شود.
  4. داشتن سلامت جسمی برای سالم بودن کافی نیست. برخورداری از سلامت روحی و روانی یکی دیگر از فاکتورهای بهداشت فردی می باشد.
  5. رعایت بهداشت فردی باعث افزایش روحیه گروهی شده و تاثیر مثبت بر افراد می گذارند. این گونه افراد هم خود شاد بوده و هم به دیگران انرژی و انگیزه کافی می دهد.

بهداشت فردی با دستمال کاغذی

دستمال کاغذی یکی از لوازمی است که برای رعایت بهداشت فردی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه دستمال کاغذی مصرف روزانه دارد به طوری که در هر محلی دستمال کاغذی به صورت رومیزی و رولی وجود دارد. مصارف روزانه دستمال کاغذی شامل خشک کردن دست و صورت، پاک کردن مواد آرایشی از صورت می باشد. مصارف دیگر دستمال کاغذی برای بیماری نیز استفاده می شود. در مواقع سرماخوردگی از دستمال کاغذی استفاده می شود.

با تشکر مدیریت سایت شرکت تکلان پاک تولید دستمال کاغذی  و مخازن دستمال کاغذی

 

 

Call Now Button