بازیافت دستمال کاغذی

یکی از مسائلی که به محیط زیست کمک می کند بازیافت زباله هایی است که روزانه افراد در سطل زباله می اندازند .برخی زباله ها قابل بازیافت نیستند و در صورتی که بازیافت شوند برای انسان و طبیعت مضر می باشند . در اینجا اطلاعاتی در خصوص زباله های قابل بازیافت از جمله دستمال کاغذی به طور مفصل ارائه می شود .

بازیافت دستمال کاغذی

 

زباله های غیر قابل بازیافت

  1. جعبه غذاهای فست فود مانند پیتزا : زیرا چربی مواد غذایی به جعبه نفوذ پیدا کرده و نمی توان از آنها برای بازیافت کاغذهای تمیز استفاده کرد.
  2. کاغذ یادداشت های رنگی به دلیل استفاده از رنگ ها و چسبی که در پشت آنها وجود دارد ، نمی توان بازیافت کرد و بهتر است در سطل زباله مواد بازیافتنی انداخته نشود.
  3. کاغذهای مرطوب : این کاغذها به دلیل اینکه خاصیت خود را به دلیل رطوبت از دست می دهند قابل بازیافت نمی باشند.
  4. باندهای زخم : باندهایی که برای پانسمان زخم به کار می رود به دلیل آلودگی های میکروبی موجود ، نمی توان بازیافت کرد .

آیا دستمال کاغذی قابل بازیافت است ؟

دستمال کاغذی که شامل حوله های کاغذی و دستمال مرطوب می باشد دارای کاربردهای فراوانی است که مهم ترین آن رعایت بهداشت فردی ، پاک کردن و تمیز کردن غذاها از ظروف می باشد . از آنجائیکه که دستمال کاغذی آغشته به میکروب و ویروس می شود نمی توان برای بازیافت استفاده کرد. همچنین در صورتی که زباله های دستمال کاغذی با سایر زباله های بازیافتی ترکیب شود باعث انتقال آلودگی و میکروب به سایرین می شود و برای فرد خطرناک می باشد .

 

 شرکت تکلان پاک طی سال ها عرضه محصولات با کیفیت، توانسته نامی درخشان در این زمینه به همراه داشته باشد . جهت تهیه محصولات و مخازن مورد نیاز می توانید با شماره های 02177354269 تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام شرکت تکلان پاک دیدن فرمائید.

 

دو مسئله مهم در بازیافت محصولات دستمال کاغذی وجود دارد:

اول، یک حوله کاغذی کثیف و یا یک دستمال کاغذی می تواند همه زباله های بازیافتی  را خراب کند.در این حالت گیاهانی که برای بازیافت دستمال کاغذی استفاده می شود با این زباله ها پاک می شوند و هیچ راهی برای حذف چربی از الیاف کاغذ وجود ندارد. گیاهان در بازیافت کاغذ را مجددا به دوغاب آبی تقسیم می کنند، آن  را به ورق فشار داده و خشک می کنند. از آنجا که گریس در طی این فرایند استخراج نمی شود، در دسته جدید کاغذ ممکن است به صورت نقاط نفتی و حتی حفره هایی که نفت را دفع کرده است، نشان داده شود.
بنابراین، محصولاتی مانند دستمال کاغذی، حوله های کاغذی، بافت ها و هر چیز دیگری که ممکن است با غذا، گریس کثیف (یا هر گونه مایعات بدن) به طور کامل تماس بگیرند، باید به طور کامل تخلیه شود .
اما مسئله بزرگتر درباره حوله کاغذی و دستمال کاغذی بازیافت این است که بسیاری از این محصولات واقعا از کاغذ بازیافت شده ساخته شده است، بنابراین آنها چندین بار از طریق فرایند بازیافت ساخته شده اند.

برای کسب اطلاع از مخزن دستمال کاغذی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

Call Now Button